kolkaZ-36

O stanicy

stanica1

 

Szukacie bazy tuż nad wodą, z wyjątkowymi widokami, gdzie przeżyjecie niezapomnianą przygodę? Stanica Wodna 6HDŻ w Rybniku czeka właśnie na Was! Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Rybnickiego, nad którym codziennie będziecie oglądać malownicze wschody i zachody słońca.

  

Stanica to ośrodek otoczony naturą. Woda, liczne drzewa oraz niskie usytuowanie budynku oddzielają go od ulicy znajdującej się niedaleko. Co za tym idzie, baza jest spokojnym i jednocześnie dostępnym miejscem. Za pomocą komunikacji miejskiej można dojechać w wiele miejsc, a przystanek autobusowy mieści się o krok od stanicy. 

 

Baza wodniacka nie byłaby jednak kompletna bez sprzętu pływającego. Pobyt w tym miejscu z pewnością może urozmaicić dostępna flotylla, w której skład wchodzą: 

  • Łódki żaglowe i/lub wiosłowe 
  • Kanadyjki laminatowe 2- i 4-osobowe  
  • Kanadyjki polietylenowe 3-osobowe  
  • Czółna 7-osobowe idealne dla młodszych harcerzy  

 

stanica2

 

Zakwaterowanie na terenie stanicy jest możliwe na dwa sposoby. Do dyspozycji uczestników jest świeżo wybudowany w pełni wyposażony budynek oraz dwa pola namiotowe. W budynku znajduje się kuchnia, łazienki z prysznicami, magazyny oraz sale idealne do przeprowadzenia zajęć.  

 

Teren dookoła stanicy jest rozbudowany, a dzięki wysokim drzewom bez problemu można znaleźć cień, który latem jest niezwykle potrzebny. Rozległa przestrzeń pozwala również na bezkolizyjne prowadzenie jednocześnie kilku zbiórek na zewnątrz. W lesie znajduje się także krąg ogniskowy, który umili harcerzom niejeden wieczór. Jest to klimatyczne miejsce do przeprowadzenia gawędy, dyskusji, podsumowania dnia lub usmażenia kiełbasek.  

 

Stanica Wodna 6HDŻ to baza idealna na obozy letnie i zimowe, ale również na biwaki, organizowanie pojedynczych akcji czy pikników. Otwarta jest przez cały rok dla wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkową przygodę w wodniackim klimacie. 

 

Zapraszamy na bazę już dziś! 

 

stanica3