Pożegnanie śp. dh. Haliny Androsz

Krąg Instruktora Seniora z głębokim żalem zawiadamia, że w dniu 20 kwietnia 2021 roku po 80 latach pracowitego i godnego życia dobry Bóg powołał na wieczną wartę

druhnę harcmistrz Halinę Androsz.

Do ZHP wstąpiła w 1949 roku. Początkowo prowadziła drużynę zuchową w Rybniku Zamysłowie. Na początku lat sześćdziesiątych została namiestniczką zuchową drużyn zuchowych Komendy Hufca Rybnik i członkiem Rady Hufca. Wielokrotna komendantka kolonii zuchowych, kursów drużynowych zuchowych i zimowisk. Dwukrotnie była komendantką chorągwianych kursów zuchowych podharcmistrzowskich. Była człowiekiem bardzo skromnym. Nigdy nie zabiegała o uznanie. Za swoją działalność harcerską, społeczną i zawodową została odznaczona: Złotym Krzyżem Zasługi dla ZHP, Krzyżem Zasługi dla ZHP, Złotą i Honorową Odznaką za Zasługi dla Chorągwi, Odznaką za Zasługi dla Hufca Rybnik, Honorową Odznaką Ofensywy Zuchowej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Akcji Klimczok oraz wieloma wyróżnieniami za pracę zawodową. Od 1982 roku była aktywnym członkiem Kręgu Instruktora Seniora. Była organizatorem prawie wszystkich imprez jak: majówki, kolędowanie, zaduszki, spotkania w Domu Zucha w Wapienicy.

W naszej pamięci pozostanie jako człowiek bliski, serdeczny, życzliwy przyjaciel. Wspaniały wychowawca dzieci i młodzieży.

Druhno Halino!

Żegna Cię Krąg Instruktora Seniora, zuchy, harcerki, harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Rybnickiej, dla których byłaś i pozostaniesz wzorem. Żegna Cię liczne grono przyjaciół i tych, którzy przez lata przeżywali z Tobą wspaniałą harcerską przygodę.

Czuwaj na wiecznej warcie!

phm Janina Grossek
przewodnicząca KIS

Msza święta pogrzebowa odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku (piątek) o godzinie 11.30 w kościele pw. św. Józefa Robotnika - Ojców Franciszkanów w Rybniku.

W dniu 1 maja 2021 roku o godzinie 16.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku odbędzie się msza święta harcerska w intencji śp. dh. Haliny Androsz oraz zmarłych instruktorów.