Harcerze pamiętają o tych, o których inni nie pamiętają.

Na cmentarzach komunalnych znajduje się wiele zaniedbanych i dawno nie odwiedzanych grobów. Podczas gdy 1 listopada wszyscy odwiedzają groby swoich bliskich, nikt nie pomyśli o tych, których rodziny są daleko, albo z innego powodu nie mogą dbać o ich nagrobki. Nikt nie posprząta zaniedbanych grobów, nikt nie zapali choćby najmniejszego znicza, nie otoczy ich modlitwą.

Po raz kolejny rybniccy harcerze postanowili pamiętać o tych, o których nikt nie pamięta.

29 października na rybnickim cmentarzu komunalnym odbyła się akcja "Harcerski Znicz Pamięci".

Podczas sobotniego popołudnia przeszło 70 harcerzy z naszego Hufca sprzątało zapomniane i zaniedbane groby.

W akcji wzięli udział harcerze z 1 Drużyna Wędrownicza "IGNIS", 8 Drużyny Harcerskiej "Kzyż Południa", 9 Drużyny Harcerskiej "Kremenaros",13 Ratowniczej Druzyny Harcerskiej "Bratnie Dłonie",15 Drużyny Harcerskiej "Spóźniony Wędowiec", 16 Drużyny Harcerskiej "Bratnie Serca", 17 Drużyny Harcerskiej "Salamandra", 20 Drużyny Harcerskiej "Ad Astra", 23 Drużyny Harcerskiej "Quercus" i 34 Drużyny Harcerskiej "Watra".

Zbliżające się święto Wszystkich Świętych skłoniło rybnickich harcerzy do chwili zatrzymania się i zadbania o dawno już zapomniane groby.

PZIOM1

Harcerskie lato

button karta kwalifikacyjna

Realizujemy granty:

"Instruktor wolontariusz"

baner instruktor wolontariusz

Turystyka z ZHP na sześć -

- poprawa jakości infrastruktury turystycznej

regionu poprzez inwestycje w

bazę noclegową i gastronomiczną

loga Unii

- Czas na zdrowy tryb życia bez nałogów,