Zapomniane groby

W najbliższych dniach będziemy uroczyście obchodzić Święto Zmarłych. Gromadząc się nad grobami najbliższych, będziemy wraz z rodziną modlić się za ich dusze. Nie nad każdym grobem zbiorą się jednak krewni. Nie wszędzie zapłoną znicze i zabrzmią modlitwy. Na każdym cmentarzu znajdują się mogiły, których od dawna nikt już nie odwiedzał. Groby zapomniane i ogromnie zaniedbane. Od kilku lat rybniccy harcerze w przeddzień Święta Zmarłych starają się uporządkować możliwie dużo takich zapomnianych mogił. Podobnie będzie także i w tym roku. Zbieramy się w piątek 31.10 o godz. 17 przy głównej bramie cmentarza komunalnego. Każdy ze swoim sprzętem – koniecznie rękawiczki i worki na śmieci, ponadto co kto może – jakieś wiaderko, kopoczek (zwany też gracką) czy szmatka. Fajnie, jakbyście mogli również zabrać ze sobą przynajmniej jeden mały znicz. Chcemy nie tylko posprzątać groby, ale także pomodlić się za spoczywające w nich osoby i zapalić znicze ku ich pamięci. Jak co roku, sprzątamy w mundurach. CZUWAJ!